Якщо Ви вважаєте себе дбайливими батьками, і маєте можливість повезти своє чадо розважатися на кілька днів, то візьміть до уваги, що у гарному місті Ужгород для дітей дещо передбачено. На нас, мешканців села Бене, де для дітей дошкільного віку є дитячий садок, а для інших зовсім нічого, розваги, які ми побачили в Ужгороді за 2 дні, справили яскраве враження.
Пропоную почитати, подумати, порахувати, і також повезти своїх дітей розважатися в обласний центр Закарпатської області. Також прошу врахувати, що дата нашого перебування – 22-23 лютого 2013 року. Влітку розваг набагато більше, погода приємніша, а світловий день довший. Тому беремо інформацію на озброєння, і вперед!
Куди ж піти зимою в Ужгороді з дитиною?
Спочатку ми пішли у розважальний центр Джин. Ця цікава споруда давно прикувала до себе мою увагу. Але до цього часу, я лише проїжджала повз, мріючи коли-небуть потрапити всередину.
Тепер, вирішивши повезти свою туди дитину, я засіла в Інтернет з метою почути захоплені відгуки і побачити розвинутий сайт.
На превелике моє здивування, відгуків я не знайшла, а сайт виявився геть беззмістовним. http://dzhin.info/
Отже, їдучи туди, я навіть приблизно не уявляла, що саме нас там чекає.
Побачене мене вразило.
Таке величезне приміщення, створене дбайливими господарями для дітей цілого міста було майже пустим. Відвідувачі, звичайно були, але їх було зовсім трошки.
Малявці також явно подобається побачене |
Така пустка для дітей і не є погано, тому що абсолютно всі атракціони знаходяться у їхньому розпорядженні.
Вся ця краса коштує 50 грн. на день за малюка. Як на мене, це не зовсім дорого.
Розваги
Батьки в той час, доки дитина бавиться, можуть приділити час один одному, або спілкуванню з друзями.
А дітям там дійсно є чим зайнятися. Тут абсолютно кожна дитина може знайти розвагу на свій смак. Моя дитина (1 рік і 10 місяців) була в захваті від усього, що її оточувало. Вона самостійно перебігала із однієї ігрової зони в іншу, і загалом, чудово проводила час з іншими дітьми.
Корабель Флінта. Дуже великий. Я ніяк не могла сфотографувати його повністю |
Особисто мені дуже сподобався корабель Флінта, батут, розважальний майданчик для самих маленьких на 4 поверсі, спортивний лабіринт, карусель для дорослих, гірка, і крісло, яке падає з висоти.
Карусель для дорослих |
Також цікавими були зали “Дорога до пекла” та “Замок сніжної королеви”. На час нашого там перебування обидва зали не працювали.
Щодо їжі
Ми замовляли піццу “Від Джина” (42,50 грн. за 450 г) , пиво, гострий соус. Все смакувало, претензій щодо подачі не виникало.
З десертів замовляли морозиво (12,50 грн), і Чорнослив у тісті “Сюрприз” (18,00 грн). Морозиво не справило ніякого враження, а от чорнослив у тісті отримав купу захоплених відгуків.
Морозиво |
Із напоїв брали коктейлі “Чебурашка” (12,00 грн.) та “Шоколадний” (7,50 грн). Коктейль із загадковою назвою “Чебурашка” виявився ніяким на смак, абсолютно не солодким. А от шоколадний не підвів, був таким, яким має бути молочний коктейль.
Окрема тема
Батькам, що піклуються про здоров’я та комфорт своєї дитини, можу повідомити наступне: у туалетах було чисто, у наявності були всі необхідні засоби.
А от пеленального столика я там не помітила.
Мінуси
Але, в загальному, увесь розважальний комплекс створює якесь моторошне враження. Ми, усією нашою компанією із 4-х дорослих чоловік, нарахували кілька мінусів, і зараз я поділюся ними з Вами:
1. Відсутність музики. Оскільки центр розважальний, легка, негучна музика просто необхідна для того, щоб людина почувала себе на відпочинку.
2. Недостатнє освітлення. Скоріш за все, це було зроблено для того, щоб дорослі не відчували часу. Але освітлення в зонах де грають діти повинно бути кращим.
3. Недостатньо чисто. Наявність пилу пригнічує атмосферу гарного сімейного відпочинку.
Це крісло, що падає зверху. А ще на фото чітко видно один із мінусів закладу: пилюку |
4. Молодий персонал не досить уважний, і замовлення або рахунку потрібно чекати досить довго.
От і всі мінуси. Плюсів у закладі набагато більше. І дуже шкода, що такий гарний великий розважальний комплекс не користується великим попитом. Адже варто лише уявити, скільки зусиль та коштів вклали у заклад його господарі!
Я, як мати чия дитина отримала у Джині справжнє задоволення, висловлюю щиру подяку власникам Чарівного Замку і бажаю їм постійного розвитку та процвітання.
На наступний день, ми вибралися на ранкову сімейну прогулянку. Незважаючи на те, що ані бордюри, ані тротуари подалі від центру міста геть не пристосовані для поїздок із дитячим візочком, прогулянка вдалася.
Центр міста та Липова алея дуже гарні місця для прогулянок із дитиною на свіжому повітрі.
У центрі міста ми довго вибирали кав’ярню, аби напитися смачної ранкової кави. Оскільки ми були з дітьми, ми шукали таку, де б діти мали чим зайнятися, щоб дати нам можливість спокійно побалакати.
Друзі, які водили нас на екскурсію Ужгородом, запропонували нам один із закладів, куди ми і пішли.
Заклад знаходиться у провулку Гірчичне Зерно. Сама назва наштовхує на думку, що зараз ти потрапиш у казку. Казки не вийшло, але от щось схоже – цілком.
Завітали ми у заклад під назвою Palachinta.
Вигляд із середини |
Вигляд зовні |
Ну, мушу Вам зізнатися. Від самого народження моєї доньки я ще ніде і ніколи не могла спокійно попити кави, якщо вона в той час не спала. А тут на тобі. Для дітей обладнана спеціальна велика кімната з іграшками, дитячим столом та стільчиками, дошкою для малювання, спеціальним дитячим килимком, навіть з маленькою червоною машинкою. Казали, що там раніше для дітей була гірка, але ми її вже не застали. Але, незважаючи на це, я своєї дитини не чула і не бачила. Вона була цілковито зайнята дослідженням нової дитячої території: захоплено тягала до нас у зал м’які іграшки, вилазила на стіл та на стільчики, намагалася дістатися до машинки. Отже, ми мали змогу спокійно попити кави, побалакати, обсудити подальші плани.
Дитяча кімната в Palachintі |
Кава, до речі, дуже смачна і запашна. Ми пили звичайну, еспрессо, але у меню є багато різновидів, тому, думаю, варто зайти сюди ще раз, і скуштувати якусь іншу.
Ціни на каву і на їжу ціком прийнятні для нашої української кишені.
У кафе ми потрапили взимку, тому на терасі було холодно, але всередині було дуже чисто і затишно.
Мінуси дитячої кімнати:
Можливо, через те, що зима – не сезон для кафе, а можливо через кризу, але мінуси у дитячій кімнаті таки були:
1. Відсутність крейди коло дошки.
2. Відсутність олівців, фломастерів та паперу на дитячому столі. Там практично немає чим зайняти себе дитині, адже просто так діти за пустим столом не сидять.
3. Досить холодно. Маленький обігрівач не може нагріти таку велику кімнату.
4. Досить пусто. Я бачила попередні фотографії цієї ж кімнати, так там було набагато більше іграшок. Коли в наступний раз відвідаю це кафе, обов’язково принесу із собою як мінімум олівці-фломастери. Адже треба підтримувати таку чудову ідею, як організація дозвілля наших дітей.
Помічені плюси
Важливе питання в організації сімейного відпочинку відіграє гігієна. В нашій державі, як Вам, напевне, відомо, дуже важко знайти місця для того, щоб перепеленати дитину, або, що ще важче, туалет, обладнаний спеціально для дітей.
Пеленатор |
У кафе Palachinta є і те, і інше. А також, мала дитина, може самостійно вимити руки, оскільки у закладі для цього обладнане спеціальне місце.
Дитячий рукомийник |
На цьому я дякую заcновникам кафе Palachinta, і сподіваюся, що заклад буде завжди наповнений дитячим сміхом і задоволеними батьками.
Далі ми зібралися відвідати заклад під назвою Сhilipizza, що знаходиться у ТЦ “Вопак” на вулиці Бестужева 9.
Попередньо ми записалися туди у “Школу поварят”.
По дорозі ми відвідали ось такий дитячий майданчик:
Далі побачили ще такий:
Коло ТЦ “Вопак” на малюків чекав ще й такий сюрприз:
Піццерія Сhilipizza зустріла нас гостинно. Майже на всіх столиках стояла табличка із надписом “Замовлено”. Але, як згодом з’ясувалося, що “замовлено” на кілька годин пізніше, і ми змогли успішно розміститися великою компанією (8 дорослих).
А ще там були рибки |
Для дітей у закладі є великий спортивний лабіринт, де всі діти, від малого до великого, весело проводять час. Нашу малечу взагалі не можна було звідти витягнути. Вона навіть успішно проігнорувала всю “Школу поварят”, надавши перевагу перебуванню саме у лабіринті.
Пам’ятка для батьків:
Вирушаючи взимку з дитиною у такі заклади, приділіть більше уваги вбранню дитини. Оптимальний варіант для таких випадків: спортивні штани, шкарпетки або сандалики, і футболка. Зверніть увагу: футболка, а не майка.
Я особисто спостерігала за дітьми, старшими на 2-3 роки за мою доньку, які активно товклися у лабіринті. Так от, вони були повністю мокрими, з ніг до голови. Звичайно, були одягненими по-зимовому: колготки, штани, майка і светр. Такий варіант одягу для рухливих ігор в закритому теплому приміщенні не є ідеальним. Так що подбайте про своє чадо заздалегідь.
Не думайте, що моя дитина була вбрана інакше. Ні. Так само. Але, так як вона ще не досягла 2-х років, то не настільки швидко пересувалася у середині лабіринту. Але, побачене мною я собі візьму до уваги на майбутнє, і в подальшому буду намагатися одягати свою дитину правильно, чого і Вам бажаю.
Школа поварят
Не знаю, хто це придумав, але ця людина однозначно заслуговує подяки та підвищення заробітної плати.
Я такого ще ніде не бачила.
Всіх дітей, які приймали участь у “школі”, одягнули у фартушки та спеціальні шапочки. Перед кожним поставили дошку з мукою і качалку. Потім принесли інгредієнти: начинку для піцци. Як мінімум 20 хвилин дітей не було чути. Всі уважно слухали інструктора, і робили піццу своїми руками. На це дійство було дуже цікаво дивитися.
Після того, як піцца була готова, діти кружечками оливок виклали кожен свій номер на піцці, і саму піццу понесли випікати. Задоволені діти помчали в лабіринт, чекати, доки спечеться піцца.
Батьки увесь цей час могли використати для відпочинку та спілкування.
Потім, коли піцца була готова, всіх юних поварів покликали її скуштувати. Дітям було цікаво спробувати власний виріб, тому всі за обидві щоки наминали своє творіння.
Також до піцци дітям подавали компот, а після цього – морозиво.
Отже, програма для малюків була дуже цікавою, корисною та поживною. Коли наша малявка підросте, я обов’язково привезу її сюди, спробувати свої сили у створенні піцци.
На сьогодні таке задоволення коштує 25 грн. В ціну входять: форма (потім треба повернути), послуги інструктора, тісто та інгредієнти для піцци, компот і морозиво. Отже, як на мене, це цілком доступно.
Їжа та напої
Меню піццерії разом із цінами є на їхньому сайті у розділі “Меню”:
Я можу розповісти Вам про свої враження від їхньої кухні. Що ж. Все було дуже смачно. Ми замовляли страви з мексиканської кухні, а саме лаваш із курятиною, із телятиною, овочевий і з сиром. Можу Вас запевнити: всім все сподобалося. Лаваш хрумтів, начинка була соковитою, соус, що подавався до лаваша був дуже пікантним. Фотографій я не зробила, бо ми були голодними, а їжа смачною. Тому самі розумієте..
Також, особисто я куштувала безалкогольний напій під назвою, здається “Весела райдуга” (380 мл). Напій був дуже смачним.
Безалкогольний коктейль |
А от “італійське” морозиво (15 грн. за 2 кульки) смаком не втішило. Оскільки мені довелося бувати в Італії і куштувати справжнє їхнє морозиво, то смак обох не порівняти. Але лише моя особиста точка зору. Дітям морозиво подобалося, і їли вони його із превеликим задоволенням.
Після цього всього, наша малявка заснула. А коли прокинулася, час було нам вже прощатися із чудовим містом Ужгород і вирушати додому із надією, що колись і на нашій вулиці буде свято, і нам не прийдеться ламати голову, чим саме зайняти дитину на вихідні.
Якщо Вам відомі місця, де можна гарно провести час із дитиною, напишіть, будь ласка, у коментарях. Я обов’язково прийму до уваги, спробую туди поїхати і написати детальний відгук про перебування у закладі, для того, щоб іншим батькам, зацікавленим у змістовному проведенні дозвілля полегшити завдання пошуку та вибору місця відпочинку.
Дякую за Вашу увагу.
Ваша К.