День 4. Владеешь нужной информацией? Поделись ней с теми, кому она может быть полезной!
Далі – українською. Ця інформація буди корисною моїм колегам-благодійникам, котрі ще не перереєстрували Статути своїх організацій.
Хто ще не в курсі – 1 січня 2017 року спливає термін для неприбуткових організацій з перереєстрації статутів згідно нових вимог українського податкового законодавства.
Оскільки, я ніде не могла знайти відповідей, на власні питання – куди йти, що нести, скільки коштуватиме і т. д. Вирішила сама з усім розібратися і з Вами поділитися. Можливо, комусь, стане у пригоді.
- Щоб знати куди йти і до кого, рекомендую зв”язатися по телефону із місцевою “гарячою лінією” сектору надання адміністративних послуг. У Берегівському районі номер (03141) 2-43-22. Потрібно бути настирним, бо головним завданням “гарячих ліній”, поскоріш відмазатися і кинути трубку. Це з особистого досвіду.
Перереєстрацію Статуту можна оформити:
- Для районних організацій – Сектор Державної Реєстрації РДА. Увага! Не плутати з державним реєстратором. (Для організацій Берегівського району Закарпатської області – 1 поверх, 5-й кабінет, Олександр Вознюк).
- Для міських організацій – такий самий відділ в Міській Раді.
- Для всіх – будь-який нотаріус. Не знаю, яким чином, але так мене завірили в Секторі Державної Реєстрації Берегівської РДА.
2. Просто йти туди з пустими руками немає ніякого змісту, тому, що Вам назвуть купу документів, які потрібно було принести з собою, і відправлять на їх пошуки. Тому, з собою треба мати:
- (1) Нову редакцію Статуту, підписану засновниками організації. Переробити Статут потрібно згідно нової редакції Закону України “Про благодійні організації” 2015 р.
- (2) Заяву “Про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі“. Заяву скачати, роздрукувати і заповнити.
- (3) Рішення загальних зборів організації де буде міститися пункт “Вирішили: викласти Статут в новій редакції”.
- (4) Довіреність. Якщо з документами прийшов бухгалтер, або будь-який інший член організації, то на Його ім”я має бут довіреність від керівника (затверджена нотаріально), що він уповноважений подавати документи від організації
Ну і останнє, але не менш важливе. Коштувати все це дійство буде 410,00 грн. – адміністративний збір. Це, якщо подавати документи в Сектор Державної Реєстрації. В нотаріуса, думаю, буде дорожче, але, напевно, швидше. Оплатити можна в будь-якому банку, але вже після того, як Ваші документи пройдуть всю перевірку.
От і вся нехитра процедура.
P.S. Якщо Вам стала у пригоді ця невеличка стаття, поділіться нею зі своїми колегами-благодійниками, і з тими, кому ця інформація може бути корисною. Часу лишилося мало, тож бажано, щоб бюрократична біганина не відволікала тих, хто прагне чинити добро у такий непростий час, від справді важливих справ.